KORDON

Program

 
 

PROGRAM

ROO/REED WORKSHOP/12-13/07/2019

liivad_map.jpg

Talvine JÄÄ pilootprojekt jätkub ROO workshopiga ja rännakuga üle liivade, läbi vee. Plaan on reedel alustada rooga ja jätkata laupäeval veega, õhtuti arutelud, mis ulatuvad mõtetega veebruari 2020, eesmärk valmistada ette installatiivseid ruumilahendusi talvisel jääl. Roo workshopi juhib  Siim Sooster (kes teeb kõik rookatused Hiiumaal ja kaugemalgi alates 90-ndatest) ning tuleb just värskelt Soomest Asuntomessult workshopilt.

TAHKUNA BRIIS/6/07/2019

tahkuna_briis.jpg

Kultuurifestival Tahkuna Tuletorni sees ja ümber. Üles astuvad: Faun Racket. Lauri-Dag Tüür, Mauno Meesit, Valev Sein ja Raul Keller. DJ: MRT / Kiimsask / REC, installatsioonid KORDON residentuurilt, fotonäitus "Bussielu". Ticketer / Facebook

JÄÄ/ICE WORKSHOP/15-17/03/2019

2019 algas pilootprojektiga JÄÄ inspireerituna maailma pikimast jääteest Hiiumaa ja mandri vahel. Rännak-residentuuris talvisel Hiiumaal katsetatakse koos arhitektide, ruumiloojatega ja -uurijatega jää haprust ja tugevust kliima soojenemist hoolimata. Kärdlast Tõrvaninale rändasid Mari Hunt, Urmo Vaikla, Aet Ader, Laur Kaunissaare, Ann Vaikla, Karin Tõugu, Mikk Meelak, Tüüne-Kristin Vaikla. Rännak jätkub suvel, et valmistada ette installatiivseid ruumilahendusi jääl 2020.


Res Artis Meeting Kyoto, Japan/06–08/02 2019

Creative Encounters: Reimagining Residencies


INSULA DESERTA/11-12/2018

Novembrikaamoses võis jalutaja komistada KORDONis helendavale ‘Hingedeaja’ valgusinstallatsioonile. Jõulukuul sai sellest installatsioon ‘Insula deserta’ – püha Detsember saarel.


OPEN STUDIO/21/09/2018

Sügisese Hiiumaa toidu- ja kunstifestivali raames sai teoks KORDONi AVATUD STUUDIO ‘Mida teha ruumiga?’, kuhu olid oodatud kõik hiidlastest nõuküsijad, kel omas ruumis midagi pooleli või teoksil. Leaderi projekti ‘One Belt’ koosseisus käis külalisi Poolast ja Soomest koos Reet Kokovkiniga; ’Loov Eesti’ loomemajanduse programmiga liituti Katrin Sarapuu juhtimisel. Residentuuri kogunes ohtralt ehedaid maitseid ja hoidiseid


KINO/31/08/2018

Suvehooaja lõpetas KORDON residentuuri KINO Kärdla kirikus, kus sai näha kahe eesti noore filmitegija tunnustatud eksperimentaalset lühidokumentaalfilmi: Nora Säraku ‘Valguseks/Valguseni/Valgusena’ (2015) ja Ingel Vaikla ‘Roosenberg’ (2017). Filmide fookuses on poliitiliselt ja poeetiliselt laetud keskkonnad ning selle mõju ruumi kasutavatele inimestele. Suvel tellingutes restaureeritav Kärdla kirikuhoone oli saavutanud teistmoodi dimensiooni ning muutunud võluvalt neutraalseks kohaks, mis inspireeris ruumi teistmoodi kasutama.

Järgnes KORDONi residentide loomingu esitlus: Agnés Aubague mitmekeelne performance ‘To Change Gold Into Whistles’ ning video Thomas Lanfranchi residentuuris valminud lendavast objektist.


long term residency / Thomas Lanfranchi & Agnés Aubague/08-09/2018

KORDON alustas tegevust 2018 augustikuus kunagises tsaariaegses piirivalve kordonihoones Hiiumaal, Kärdla piiril projektiga TUUL, et uurida, milline on tuule mõju ja jõud saare igapäevaelus ja tulevikku vaatavalt nii hiidlastele kui rohelise energia genereerijatele. ‘Lendava arhitektuuri’ looja Thomas Lanfranchi ja kunstnik Agnès Aubague, testisid tuult, lennutades hiidobjekti nii Hiiessaares, Tahkunas kui Ristnas. Agnés Aubague töötas oma mitmekeelse perfomance'iga ‘To Change Gold Into Whistles’ sh lindude keeles.


esimene eesti kunstiresidentuuride kohtumine narvas/14/08/2018


BRUNCH/05/08/2018

—koos värskete KORDONi residentidega Thomas Lanfranchi & Agnés Aubague. Sündmuse eelmöte oli tuua kokku saabunud kunstnikud ning osake Kärdla rahvast, et uurida kohalikku eluolu ning tutvuda kunstnike ja loominguga. Rullus lahti esimene performance. Agnés küpsetas 80 crépe’i (sulakaramelliga), mida hiidlaste, naabersaare kunstnike, Kärdlas pesitsevate arhitektide, Soonlepa teatritegijate jt kunstihuviliste vahel lahkelt jagati.


avapidu/25/07/2018

—muusikat mängis Kalana Saundil ülesastunud DJ duo East & West ehk Ivar Murd ja Rain Tolk, kohale oli saabunud nii Hiiumaa rahvast kui kunstipublikut mere tagant.


hiiu keele seminar/25/07/2018

—loeng ja vestlus Hiiumaast, hiidlastest, nende keelest, kohanimedest, samuti ka hiiurootslaste keelest ja käekäigust. Seminari viis läbi Kärdlas sündinud ja üleskasvanud keeleteadlane ning hiiu keele sõnaraamatu autor dr Paul Kokla.


Res Artis Meeting Rovaniemi, Lapland Finland/18-20/06/2018

RAMeet18_Basic2_990px.jpg

Exploring Sustainability Under the Midnight Sun